Diyetisyenler İçin Alimentary Obesity Akademi

Obezite dünyanın başındaki en önemli sağlık sorununu oluşturmaktadır. Korona salgınından önce böyleydi. Korona salgınında dahi en çok ölümlerin kilolu kişilerde veya fazla kilo kaynaklı diyabetlilerde daha fazla olması bu dönemde bile obeziteyi gündeme getirmiştir. Korona salgınından sonra da tekrar dünyanın en önemli sağlık sorunu olarak yerini alacaktır. Obezite aterosklorezo bağlı kalp krizlerini arttıran en önemli neden olarak erken ölümlere neden olmakla beraber, ölmeden önce kişilerin yaşamlarında diz bel ağrıları, solunum uyku sıkıntıları yanı sıra psikososyal hayatı olumsuz etkilemesi ile en büyük mutsuzluk nedenini oluşturmaktadır.

Bir diyetisyen olarak hastalara sadece diyet programı vererek faydalı olmaya çalışmak, 2000’li yıllar öncesi internetin yaygın olmadığı dönemlerde bilgiye ulaşmak zor olduğu için, insanlara danışmanlık – diyet listeleri hazırlamak değerliydi. Ancak internetin ve bilgi paylaşımının artmasıyla artık çeşitlilik bakımından zengin, esansiyel aminoasit, vitamin ve mineralleri içeren diyetler internet ortamında insanların kolayca erişimine açılmıştır. Bu yüzden aynı bilgileri almak için bir diyetisyen ofisine giderek daha yüksek ücretler ödemek artık insanlara cazip gelmemektedir. Bu alanda tedavi çitası böylece yükselmiş, bir diyetisyen olarak kilo vermek isteyen kişilere daha da faydalı olmak için etkin becerisel tedavi yöntemlerini öğrenmek, tedavi kalitesini ve başarısını arttırmak zorunlu olmuştur. Sadece bilgi yerine becerisel yetileri de arttırarak verilen tedavi kalitesini de arttırmak gereği doğmuştur.

Kulak akupunkturu ile daha etkili tedaviler yaparak başta danışanlarınıza çok daha fazla fayda sağlayacak ve başarınız artacaktır. Böylece kilo vermek isteyen kişiler tarafından daha çok tercih edilecek ve mesleğinizi daha çok severek yapacaksınız. Maddi kazancınız da bunları takiben artacaktır.

Aurokiloterapi uygulaması dışında hastaların obezite ile ilgili basit ama çok önemli kan tahlillerini yorumlayıp gerekli durumlarda obezite tedavinize destek olması için hekime yönlendirecek, çoğu zaman da basit OTC (Over The Counter – Tezgah Üstü Satılan) denilen kişilerin eczanelerden reçetesiz alabildiklerini güvenilir preperatları (demir ilaçları gibi) öğrenip eczanelere yönlendirebilmek, girişimsel olmayan en etkili bölgesel zayıflama uygulamalarını da öğrenmiş olarak danışanlarınıza vermiş olduğunuz tedavi kalitesi daha da artacaktır.